Samporská 44, 962 31 Sliač | info@zdruzeniemontana.eu | 0905 450 378 |

Pedro

V stáde je najstarším a zároveň najmenším koňom. Je výnimočný pre svoje modro sfarbené oči. Je to pokojný kôň, vhodný na hipoterapiu a základy jazdenia. Pedro je veľký "pohoďák", ktorého ťažko dostanete do cvalu. Rád sa kochá krajinou a trávou okolo seba.

Arimatia

Je kobyla teplokrvného plemena Nonius. Toto plemeno bolo vyšľachtené v 19. storočí so zámerom vytvoriť ťažného koňa, neskôr sa začalo používať na jazdecké účely. Arimatia je temperamentný kôň vhodný pre skúsenejšieho jazdca. Má rada rýchlu jazdu a je veľmi prítulná. Pri prechádzkach si ideálne rozumie so Sagarom.

Sagar

Slovenský teplokrvník. Toto plemeno začali vytvárať v 18. a 19. storočí na základe domácich krajových plemien, ktoré boli zošľachťované prílivom krvi anglických a arabských plnokrvníkov. Sagar je v kontakte s ľuďmi veľmi plachý a nedôverčivý. Pod sedlom však spoľahlivý.

Šaňo

Rozvážny vodca stáda, svojou povahou vhodný pre začiatočníkov všetkých vekových kategórií. Chladnokrvník rozvahou aj srsťou. Má rád dlhé výlety počas celého roka. Momentálne sa najviac kamaráti s Pedrom.

Bora

Hnedka, plnokrvník. Čosi už máme za sebou. Na vychádzkach sa nedá zahanbiť ani v cvale s Arimatiou a Sagarom. Tvorí dvojicu s Lilly. Ak by ste pri vychádzke náhodou zablúdili, môžete sa na ňu spoľahnúť a zveriť sa jej, zaručene príde s Vami domov tou najkratšou cestou.

Lilly

Lilly je náš miláčik. Ako pravý indiánsky koník je nezávislá na ostatných koňoch a aj na ohrade. Preto má prezývku Túlavé Kopýtko.